A A A
Biało-czerwona
Kancelaria prezesa Rady Ministrów oraz Ministerstwo Cyfryzacji pod honorowym patronatem premiera Mateusza Morawieckiego realizują projekt „Pod biało-czerwoną”. Inicjatywa zakłada sfinansowanie przez rząd Rzeczypospolitej Polskiej zakupu masztów i flag w każdej z gmin w Polsce, której mieszkańcy dołączą do projektu. Przedsięwzięcie ma na celu połączenie Polaków pod flagą państwową i godne uczczenie pamięci o bohaterach Bitwy Warszawskiej w 1920 roku.

Remonty w MGCK

Czas ograniczonej działalności artystycznej w Miejsko – Gminnym Centrum Kultury w Słomnikach skrzętnie wykorzystaliśmy odnawiając pomieszczenia warsztatowe i sale, z których na co dzień intensywnie korzystają dzieci, młodzież i dorośli.

MGCK logo

3 miesiące pracy, 12 Kół Gospodyń Wiejskich z terenu gminy Słomniki i 166 osób, które łącznie wzięły udział w projekcie – to krótkie podsumowanie „Dożynkowego śpiewania”, inicjatywy Miejsko – Gminnego Centrum Kultury w Słomnikach. Gdy epidemia COVID-19 wymusiła odwołanie gminnych dożynek w MGCK rozpoczęliśmy intensywne prace nad przeniesieniem święta plonów w przestrzeń internetu. W rezultacie powstał projekt dożynkowy, którego efekty możecie Państwo zobaczyć na stronie youtube Centrum Kultury w Słomnikach, kliknij obrazek:

 

Zaproszenie  MGCK

13 września Centrum Kultury zaprasza na spektakl plenerowy z muzyką na żywo w wykonaniu Teatru Chrząszcz w Trzcinie. Przedstawienie „C jak Cyrk”, dedykowane dzieciom w wieku 2-8 lat, jest zabawą konwencją cyrkową w odniesieniu do ekwilibrystyki języka polskiego.

Miejsko-Gminne Centrum Kultury

Od 1 września Miejsko - Gminne Centrum Kultury wznawia kolejne warsztaty artystyczne. Do stałego grafiku powracają zajęcia taneczne, plastyczne i muzyczne dla dzieci, młodzieży i dorosłych.